Rolety

Znajdź drzwi idealne
12
Lat
doświadczenia

Rolety

Rolety

Rolety to bez wątpienia popularne osłony okienne - to bardzo praktyczny i łatwy w obsłudze sposób na zabezpieczenie wnętrza zarówno przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, jak i wścibskimi spojrzeniami.

W naszej ofercie znajdziesz wiele typów rolet, zaczynając od najprostszych, klasycznych płacht materiału nawiniętych na szpulę, przez coraz popularniejsze modele typu dzień-noc, po bardziej ozdobne opcje w postaci rolet rzymskich i plis. Zapewniamy także darmową wycenę i kompleksowy montaż rolet na terenie Warszawy i okolic.

Rolety Warszawa

Jeśli szukasz przygotowanych na miarę rolet, DomoStrefa to idealne miejsce na takie zakupy - oferujemy bezpłatny pomiar i dostosowanie osłon okiennych do dowolnej wielkości przeszkleń. Rolety, podobnie jak żaluzje drewniane, mogą być montowane bezpośrednio na ramie okna, na suficie lub ścianie nad oknem. Korzystając z naszych usług możesz więc liczyć na rolety na wymiar do dowolnego pomieszczenia - kuchni, sypialni, domowego biura, salonu i wielu innych.

Rolety doskonale zastępują zasłony - dostępne są również modele zaciemniające, które znacznie ograniczają ilość światła dostającego się do pomieszczenia, a są przy tym znacznie lżejsze od zasłon tego typu. To idealne rozwiązanie do sypialni czy pokoju dziecięcego.

Nasze usługi sprzedaży i montażu rolet obejmują:

Plisy

Plisy to nic innego jak ozdobne rolety materiałowe, których powierzchnia jest zagięta w harmonijkę. Rolety plisowane przesuwają się zarówno w dół, jak i w górę, co pozwala im zachować ozdobny charakter niezależnie od długości.

Ten rodzaj rolet pasuje idealnie do wnętrz, w których dominują proste kształty oraz tych urządzonych w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. Tkaniny wykorzystane w roletach plisowanych mogą mieć dowolną barwę, co pozwala z łatwością dopasować je do kolorystyki w danym pomieszczeniu.

Rolety dzień-noc

Ten typ rolet składa się z dwóch warstw ułożonych naprzemiennie pasów materiału prześwitującego i blokującego promienie słoneczne. Pozwala to w dużym stopniu regulować ilość światła wpadającego przez okno od pełnego przepuszczania (ustawienie na dzień) po całkowite zaciemnienie (ustawienie noc).

Rolety rzymskie

Kolejny typ ozdobnych rolet - w tym przypadku materiał zwija się w dekoracyjne fałdy dzięki rozłożonym w równych odstępach poziomym listwom. Rolety rzymskie są zazwyczaj wykończone ozdobnie przyciętą dolną krawędzią i na ogół zdobią je różne ciekawe wzory, np. figury geometryczne, kolorowe pasy czy motywy roślinne.

Moskitiery

Choć z technicznego punktu widzenia nie są to rolety, te zewnętrzne ramki z rozpiętą między nimi drobną siatką stanowią skuteczną barierę przeciw owadom. Dzięki moskitierom możesz cieszyć się świeżym powietrzem bez obaw, że przez otwarte okno wlecą nawet bardzo małe owady. Co ważne, moskitiera nie wyklucza możliwości montażu rolet zewnętrznych.

Rolety klasyczne

Są to jednolite, szerokie pasma materiału zawieszone na tzw. rolce nawojowej. Dół żaluzji wyposażony jest w belkę, która ją obciąża i jednocześnie ułatwia zwijanie i rozwijanie materiału. Rolety klasyczne są na ogół pozbawione wzorów i zdobień, dzięki czemu pasują idealnie do minimalistycznych wnętrz, choć mogą się też wkomponować w inne style. Materiał może mieć dowolny kolor. Do wyboru są rolety wolnowiszące lub kasetowe.

Jak czyścić rolety?

Bez względu na to, jaką roletę się wybierze, należy pamiętać o jej regularnym czyszczeniu i niedopuszczaniu do powstania rozległych zabrudzeń. Jak powinno się czyścić rolety? Przede wszystkim należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta. Dokładna metoda czyszczenia zależy od typu rolety.

Oto poglądowy przegląd metod czyszczenia rolet:

  • Rzymskie - zdecydowanie najłatwiejsze w czyszczeniu - to jedyny typ rolet, który można po prostu zdjąć i zwyczajnie prać w wodzie o temperaturze 30°C. Alternatywą jest oddanie ich do pralni chemicznej. Należy jednak pamiętać, że z czasem mogą stracić początkową intensywność kolorów.
  • Plisowane - również tutaj możliwy jest demontaż, jednak nie ma mowy o praniu - plisy czyści się wilgotną gąbką/ściereczką namoczoną w wodzie o temp. 30°C z dodatkiem delikatnego detergentu. Dopuszczalne jest też zanurzenie materiału w misce z wodą (trzeba przy tym uważać, żeby nie dostała się ona do mechanizmu sterowania), ale lepiej traktować to jako ostateczność. Umytą roletę należy opłukać pod bieżącą wodą, a następnie oczyścić z nadmiaru wody (uważając, żeby nie dostała się do niemateriałowych elementów, zwłaszcza mechanizmu sterującego). Czystą roletę wiesza się znów w oknie, a następnie kilkukrotnie składa się ją i rozkłada - zapobiegnie to ewentualnemu sklejeniu się warstw materiału.
  • Klasyczne/dzień-noc - tych rolet nie należy zdejmować, a jedyną dopuszczalną metodą czyszczenia jest delikatne przemycie zwilżoną ściereczką. Należy przy tym uważać, żeby nie powstały miejscowe odbarwienia lub zacieki.