Żaluzje

Znajdź drzwi idealne
12
Lat
doświadczenia

Żaluzje

Żaluzje

Różnego rodzaju żaluzje to jedna z najpopularniejszych obecnie osłon okiennych - rozwiązanie to pozwala nie tylko skutecznie chronić wnętrza przed promieniami słonecznymi, ale też stanowi świetne uzupełnienie aranżacji. Dobrze dobrane żaluzje są świetnym uzupełnieniem wielu stylów urządzania wnętrz, zwłaszcza rustykalnych (żaluzja drewniana) i nowoczesnych (modele aluminiowe). Żaluzje są łatwe w obsłudze i pozwalają w dużym stopniu regulować ilość światła wpadającą do środka.

Mamy dla Ciebie różne modele żaluzji, które mogą być mocowane do ramy okiennej, sufitu lub ściany pomieszczenia. Zapewniamy profesjonalny montaż żaluzji oraz usługi serwisowe, zarówno w obrębie gwarancji, jak i po jej okresie.

Żaluzje Warszawa

DomoStrefa oferuje szeroki wybór żaluzji wraz z montażem na terenie Warszawy i nie tylko. Wszystkie modele dostępne w naszej ofercie pochodzą od renomowanych producentów, co gwarantuje ich wysoką jakość i wytrzymałość. Każda żaluzja przygotowywana jest na wymiar okna - zapewniamy darmowy pomiar przed złożeniem ostatecznego zamówienia i dokonaniem instalacji. Nasza oferta obejmuje:

Żaluzje drewniane

Ten materiał naturalny nadaje wnętrzu przytulnego charakteru - drewniane żaluzje pasują do wielu różnych stylów, zwłaszcza do rustykalnego i nowoczesnego. Oferujemy żaluzje z wysokiej jakości drewna (np. z lipy syberyjskiej lub bambusa) o cieszących oko rysunkach.

W przypadku żaluzji drewnianych duże znaczenie ma szerokość lameli - im są szersze, tym więcej waży cała konstrukcja. Decydując się na nasze żaluzje drewniane, masz do wyboru dwa warianty szerokości lameli - 25 lub 50 mm.

Żaluzje perforowane

Ten typ osłony wykonano ze specjalnego materiału z drobnymi dziurkami - mogą one doskonale zastąpić popularne rolety typu dzień-noc.

Dzięki perforacji przez zamkniętą żaluzję tego typu przechodzi rozproszone światło, co pozwala zachować prywatność bez zmniejszania ilości światła wpuszczanego do pomieszczenia. Co ważne, latem żaluzja tego typu ogranicza nagrzewanie się pokoju, co daje uczucie przyjemnego chłodu.

Żaluzje aluminiowe

Aluminium jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych materiałów na osłony okienne - wykonane z niego listwy są lekkie, dzięki czemu nawet spore konstrukcje nie obciążają zbytnio okna.

Podobnie jak drewno, aluminium to dość uniwersalny materiał, jednak trzeba pamiętać, że wygląda zdecydowanie lepiej w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym. Materiał ten jest dostępny w kilku kolorach, co pozwala dopasować je do kolorystyki, jaką ma dane pomieszczenie i rama okienna.

Żaluzje zewnętrzne

Kategoria ta obejmuje modele przeznaczone do montażu na zewnątrz okien. Na ogół są to żaluzje aluminiowe. Ich podstawowym zadaniem jest ograniczenie ilości światła wpadającej przez okna, a w połączeniu z instalacją moskitier mogą skutecznie chronić przed owadami.

Żaluzje wewnętrzne

Sprawdzą się w praktycznie każdym pomieszczeniu - nadają się do montażu w obrębie salonu, sypialni i wielu innych wnętrz. Mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, w tym drewna, tkanin czy wspomnianego już aluminium.

Jak dbać o żaluzje?

Nie da się ukryć, że na żaluzjach łatwo osiada kurz i inne zabrudzenia. Na szczęście większość z nich, zwłaszcza tych montowanych wewnątrz pomieszczeń, jest bardzo łatwa w czyszczeniu - wystarczy regularnie przecierać listwy z kurzu lub przepłukać je wodą z dodatkiem delikatnego detergentu.

Nieco trudniejsze w utrzymaniu są żaluzje drewniane montowane na zewnątrz - w ich przypadku oprócz utrzymywania w czystości należy też pamiętać o regularnej impregnacji. Dzięki temu będą one odporne na warunki atmosferyczne, co pozwoli im pozostać w dobrym stanie przez długie lata.